Ochrana životného prostredia

Ochrana životného prostredia sa našťastie stáva témou, ktorú už neriešia iba ochranári, ale aj bežní ľudia. Aj my si uvedomujeme, že naše deti nepotrebujú len zdravé nôžky a nové topánočky, ale aj zdravú planétu, na ktorej budú celý život žiť, ako aj ďalšie generácie. Práve firmy majú obrovský dopad na kvalitu životného prostredia a  bohužiaľ sa často tvária, že to inak nejde, že by zodpovednejšie správanie bolo príliš drahé a pod.

 

My chceme ukázať, že aj malé zmeny správania môžu byť naozaj pozitívne a rozhodli sme sa preto, že:

 všetky naše propagačné materiály sú vytlačené na recyklovaný papier,

 v predajni sme použili prevažne drevo namiesto plastových náhrad,

 našich zákazníkov a zákazníčky motivujeme prisniesť si vlastnú tašku, alebo si nechať krabicu zabaliť na “oldschool” štýl – previazať špagátom (deti to veľmi baví, takto si odniesť svoje topánočky!), prípadne poskytneme papierovú tašku,

 pre zdravšie vnútorné prostredie vzduch čistíme a dezinfikujeme eukalyptovým sprejom.

 používame úsporné LED svietidlá,

 odpad minimalizujeme a recyklujeme,

 na čistenie predajne používame ekologické prostriedky,

 recyklácia topánok – alebo skôr nová šanca pre staré topánky – prečítajte si o našom programe Topánočky pre deti v komunitných centrách, do ktorého sa môžete zapojiť práve Vy.

 hľadáme dodávateľov, ktorí zmýšľajú rovnako. Veľa zo značiek, ktoré ponúkame, má rovnaké zásady a ciele, používajú šetrné materiály a výrobné procesy, vegánske alternatívy a podobne.

Pohľad do kamennej predajne dizajnovej detskej obuvi Ježko Bežko