Tipy pre vás

Aké papučky do škôlky?

Je prirodzené a múdre, že rodičia kladú dôraz na vhodné papuče do škôlky či školy. Deti  tam predsa trávia niekedy aj 8 hodín zo dňa, čo je cez týždeň oveľa viac ako doma, či v topánkach na von. Aké prezúvky treba do škôlky teda kúpiť?

 

 Mali by byť pohodlné a mať správnu veľkosť. Ani tu nezabúdajte na nadmerok a prezúvky často kontrolujte. Vybiehajúce pršteky nie sú bezpečné, vhodné, ani estetické.

 Voľte strihy a prírodné materiály, v ktorých budú môcť detské nôžky dýchať a nebudú sa potiť.

 Mali by mať bledú, alebo bezoterovú podrážku, aby nešpinili priestory škôlky.

 Na trhu je už dostatočne veľký výber aj na rôzne typy nôh – úzke, široké, s dominantným palcom, „plutvičky“, … Nájdite tie správne a potom už len dokupujte väčšie veľkosti, kým sa nôžka nezmení. Pozrite si naše tipy nižšie.

 Určite dajte pozor, aby sa v nich deťoch nešmýkalo.

 Ak preferujete barefoot obuv, capačky (ani s gumenou podrážkou) často vedenie škôlky nedovoľuje. Informujte sa o tom dopredu aby ste sa vyhli problémom či zbytočným výmenám názorov. Môžete si však vybrať z ponuky barefoot papučiek, s ktorými by nemal byť problém a stále spĺňajú Vaše kritériá zdravého obúvania.

 Predstavte si ako by ste sa Vy cítili každý deň v práci v nepohodlných, zle padnúcich, prípadne malých topánkach? Aj papučky je najlepšie vyskúšať, neuspokojte sa s kompromismi, naozaj nejde o drahú záležitosť, aby ste na nich museli extrémne šetriť.

Aké papučky hľadáte?

  • ak hľadáte barefoot a Vaše dieťa má baculatú nôžku (vyšší priehlavok, nie úzka päta a členok), zvoľte českú značku Anatomic footwear. Dajú sa ale dobre utiahnuť aj na užší členok. V oblasti prstov sú na normálne, nie veľmi široké nôžky. Sú vhodné aj pre dominantné palce
  • ak hľadáte barefoot a Vaše dieťa má tzv. “plutvičku” – úzky členok a širokú nohu v oblasti prstov, vyberte české papučky Jonap, alebo sandálky od značky Baby Bare Shoes. Znesú nízky a normálny priehlavok.
  • ak hľadáte klasiku – papučky s podporou v oblasti päty a miernou podporou klenby, zvoľte tradičnú slovenskú značku Rak. Otvorené papučky sú skôr na užšie nôžky, zatvorené papučky sú aj na baculatejšie. Nie sú vhodné na extrémne úzke, ani veľmi baculaté nohy.
  • ak hľadáte klasiku s podporou päty, ale hľadáte niečo výnimočné a inovatívne, zvoľte novinku od spoločnosti Rak, my sme ich nazvali Špeciál. Tieto papučky majú stielku z pamäťovej peny, protišmykovú podrážku z prírodného kaučuku a vylepšenú špičku pre dominantné palce.
  • pre maličké deti sú často prvou voľbou jednovrstvové capačky. U nás nájdete v ponuke anglickú značku Dotty fish. Z trojvrstvových capačiek máme v ponuke slovenské Moe a anglické Bohemia’s Closet.
  • aj väčšie deti často ešte nosia capačky, väčšinou však s gumenou podrážkou, ako slovenské Crpce, alebo mäkkučké topánky s označením Prewalker od Froddo a Melton.