Novinky

Rok 2019 u Ježka Bežka

vtacia budka v jezko bezko

Trvalo nám to trošku dlhšie, ale dali sme dokopy nejaké zaujímavé štatistiky zo života Ježka Bežka v roku 2019. Bol to náš druhý rok prevádzky, a síce sme si mysleli, ako už všetko vieme, a zas nás prekvapilo toľko vecí!

V roku 2018 sme mali „len“ náš obchodík, no v januári 2019 sme spustili aj e-shop. Bože, kým sme vymysleli ekologické balenie, našli správne materiály, naučili sa robiť so všetkými systémami. Ak si naše začiatky pamätáte, tak vám ďakujeme za trpezlivosť 🙂

Keďže veľa internetových objednávok bolo aj na osobný odber, museli sme prijať ďalšiu kolegynku, aby sme všetko stíhali – vybaviť a pobaliť objednávky, popritom naskladňovať, merať, fotiť, udržiavať poriadok, chodiť na poštu, do banky, vybavovať reklamácie, vratky, … je toho dosť a sme tam na to štyri, plus nám chodia pomáhať dve brigádničky, keď majú čas. Čo je pre taký malý obchodík nezvyčajne veľa, a keď sú návaly v sezóne máme pocit že to ani nestačí, ale to sú zvyčajne návaly týždeň-dva a potom je zas kľudnejšie.

barefoot papucky jezko bezko

Takže keď sme sa naučili, ako so všetkým pracovať, prišlo nariadenie zaobstarať si novú e-kasu. Lebo kasu, ktorú sme mali len 1 rok, nakoniec nebolo možné zmeniť na e-kasu. Takže od augusta okrem zbytočných nákladov sa u nás bločky tlačia straaašne dlho, oveľa dlhšie trvajú aj vrátenia tovaru a výmena. Dôvodom je práve naozaj pomalý a komplikovaný systém e-kasy. No čo už.

Keď sme však cez leto prijali novú kolegyňu zistili sme, že naše staré priestory na Drieňovej nám už nestačia. Ani tak nešlo o priestor obchodu, ale hlavne o sklad, miesto pre balenie objednávok plus zázemie na oddych zamestnancov. Na to sme tam mali jeden malý dvojgauč, ktorý bol aj tak vždy zaprataný tovarom a nebolo sa kde ani najesť.

novy priestor jezko bezko pocas prerabky

V predajni sa to síce zdá často plné, ale my tam vždy kmitáme o 106 a snažíme sa obslúžiť čo najrýchlejšie, neskôr ste sa už naučili nechať kočíky vonku aby bolo viac miesta, a aj tatinkovia a starí rodičia niekedy radšej počkali vonku a prišli len keď sa reálne skúšalo. Vzájomnou toleranciou a trpezlivosťou sme to vždy zvládli.

Nemôžeme zabúdať na to, že my sme stále malý, rodinný obchodík, začínajúci podnikatelia a aj keď by sme veľmi radi mali obrovský obchod a ďalších päť zamestnancov, ale bohužiaľ to nie je také jednoduché a skôr sme vo fáze, kedy potrebujeme zredukovať náklady a viac zjednodušiť proces predaja, aby sme tu boli aj o rok.

Ako ale viete, rozhodli sme sa do väčších priestorov predsa-len investovať a nájdete nás od februára v dizajnovom dvojobchode spolu s Babyvillage na adrese Tomášikova 50/E v Bratislave.

Každopádne máme pre vás, a vlastne aj pre nás spísané zaujímavé štatistiky za rok 2019, nech sa páči:

 • V e-shope ste spravili skoro 6000 objednávok, a z toho sa vrátilo skoro 1000, čo nás na vrátenom poštovnom a balnom stálo cca 2 500 eur. 
 • Predali sme celkovo 11800 kusov tovaru – spolu v e-shope a v obchodíku.
 • Tieto značky boli u vás minulý rok najúspešnejšie:
 1. RAK (1770 kusov)
 2. Froddo (1535 kusov)
 3. Protetika (1107 kusov)
 4. Jojo Maman Bébé (743 kusov)
 5. Bundgaard (800 kusov)
 • Čo sa týka jednotlivých produktov, týchto sa cez e-shop predalo najviac (v obchodíku to nevieme kvantifikovať):
 1. Papučky Jonap (140 ks dievčenské + 89 ks chlapčenské)
 2. Stielky Moneta Thermo Alu (101 ks)
 3. Moneta Balzam na kožu (77 ks)
 4. Collonil Carbon Pro (76 ks)
 5. Jojo Maman Bébé beach sandal modré (69 ks)
 • Na kupónoch cez e-shop ste dokopy ušetrili 7570 eur, a to nezahŕňa zľavy vo výpredajoch.

Ani si neviete predstaviť ako sa už tešíme na otvorenie nových priestoroch, kedy Vás konečne zas u nás privítame a začneme tak magický rok 2020!

Vaši Ježkovci